четвер, 29 жовтня 2020 р.

 11 дивовижних фактів про шотландського автора Роберта Льюїса Стівенсона, який написав “Острів скарбів”

1. Стівенсон почав складати історії дуже рано. У віці шести років він почав диктувати своєї матері, Маргарет, перше оповідання власного твору, який мав назву «Історія Мойсея».

2. Одного разу, його заарештували за те, що він кидався сніжками. Це було в роки його навчання в Единбурзькому університеті. Він вивалився зі свого укриття під час снігової битви між жителями міста та студентами, потрапив в руки до поліцейського і, зі слів його кузена, «безславно відправився в найближче відділення поліції». Стівенсон, до речі, навчався на юридичному факультеті.

3. Він писав під вигаданим ім'ям. Коли Стівенсон починав писати «Острів скарбів», він публікував його окремими частинами під псевдонімом «Капітан Джордж Норт» в дитячому журналі «Young Folks».

4. Він винайшов спальний мішок. Згідно з сайтом «Stevenson House», «Р.Л.С. всерйоз претендує на титул винахідника спального мішка, після того як взяв з собою в подорож Францією великий, утеплений шерстю мішок, щоб спати в ньому, як це було описано в його книзі «Подорожі з віслюком по Севен».

5. Був небайдужий до бандажів. Стівенсон колекціонував бандажі (спеціальний вид захисного пояса для чоловіків) і особливо пишався одним із них, з островів Гілберта, який призначався для захисту від акулячих зубів, списів, європейських ножів і багнетів. Він був зроблений з кокоса і прикрашений людським волоссям. Стівенсону його подарував Тембінока, Верховний Вождь острова Апемама.

6. У нього були дерев'яні зуби. У 1878 році Стівенсон приїхав в Америку і оселився в китайському кварталі Сан-Франциско. Письменник і без того мав слабке здоров'я, а в час, коли він жив в готелі Таббс, у нього почалися великі проблеми з гнилими зубами і кровотечами в роті. Місцевий дантист видалив йому всі зуби і замінив їх дерев'яними протезами. Незабаром після цього Стівенсон одружився.

7. Стівенсон грав на фортепіано і флажолеті (старовинна флейта). Він написав понад 100 оригінальних музичних композицій і аранжувань. Серед його творів є 10 пісень, написаних на його власні вірші.

8. Він ненавидів роман Томаса Харді «Тесс». Стівенсон захоплювався Томасом Харді, але терпіти не міг його роман Тесс. У листі другові-письменнику Генрі Джеймсу Стівенсон висловився так: «Я був смертельно поранений «Тесс з роду Дарбейфілд» Можливо, я занадто жорстокий в своїй критиці, але скажу, що «Тесс» є однією з найгірших, найслабших, і найменш здорових книг, які я коли-небудь читав. Вона ніяк не пов'язана з людським життям або людською природою; ця книга ніби була написана виключно, щоб представити неприємний портрет слабкої людини, пов'язаної власною обітницею. Ця книга немов школяр, який і радий би попустувати, та не знає як. Повинен зізнатися, я так і не зміг її закінчити ». Ой ой ой!

9. Він спалив першу чернетку історії про міст світу і Хайде. «Відмінна страшилка» частково грунтувалася на історії Диякона Броді, глави Единбурзької торгової гільдії, що жив в 18-му столітті. Дружина Стівенсона висловила думку, що алегорія вийшла недостатньо сильною, і рукопис на 30 000 слів вирушив в вогонь. Письменник за 3 дні написав нову версію.

10. У юності він уславився молодим денді, а його звичка носити вельветові пальто і крислатий капелюх принесла йому прізвисько «Оксамитовий піджак».

11. Письменника вбив майонез або вино. Стівенсон помер на Самоа 3 грудня 1894 року. У звіті про смерть було сказано, що причиною смерті послужив або апоплексичний удар через спеку, або інсульт, викликаний напругою при відкриванні банки з майонезом, чи пляшки вина. В деталях ніхто не впевнений.



понеділок, 19 жовтня 2020 р.

   Микола Кульбовський -  подільський письменник    Микола Кульбовський - український музикант, педагог, літератор, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки журналістів України та Міжрегіональної спілки письменників України. У творчому доробку відомого подільського письменника, журналіста-культуролога, мистецтвознавця, краєзнавця і фольклориста 40 книг. Микола Кульбовський був лауреатом обласної премії імені Тараса Шевченка (2005), міської премії імені Богдана Хмельницького (2010), нагородженим Почесним знаком НСЖУ та Золотою медаллю української журналістики (2009), а також Золотою медаллю «Будівничий України» президії Всеукраїнського товариства «Просвіта» (2015). В цьому році виповнюється 85 років від дня народження краєзнавця Поділля.



                 "Письменник по скайпу"

 В рамках обласного проєкту “Письменник по скайпу”, працівники Шепетівської міської бібліотеки для дітей мали змогу зустрітися з подільським письменником Говоруном В.Д., яка відбулася на платформі  Zoom. Дякуємо нашим обласним колегам за дуже цікаву,гарно організовану онлайн – зустріч з автором.





вівторок, 13 жовтня 2020 р.

       «Мужність і відвага крізь роки»

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. В читальному залі бібліотеки для дітей була влаштована книжкова експозиція «Мужність і відвага крізь роки». Тож, вітаємо усіх з наступаючим потрійним святом і бажаємо мати завжди все, що перелічено у відомому козацькому прислів'ї - "А що козакові треба: степу, хліба й неба!”



Планета казок Джанні Родарі

четвер, 1 жовтня 2020 р.

       "Казковий" день в бібліотеці

Друзі! Сьогодні у нас в бібліотеці незвичайний день – День казок! Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло. У світ казок дитина потрапляє у самому ранньому віці. Слухаючи їх, малюк вчиться мислити, співчувати, робить висновки та відкриває своє серце добру і любові. На протязі дня: демонструвалася книжкова виставка – вернісаж «Зустріч з казкою – це свято»,з якої чудові книжечки - казки з ілюстраціями українських художників знайшли своїх читачів. В цей день бібліотекарі вели мову про казки народів світу, які немов різнокольорові камінці калейдоскопу сплелись в хитромовні візерунки. Всі бажаючі мали можливість ознайомитись з казковим фондом бібліотеки.