четвер, 28 січня 2021 р.

      "Крути: подвиг і трагедія України"

29 січня Шепетіська міська бібліотека для дітей зустрічає усіх,хто небайдужий до сумних подій нашої історії. Презентуємо виставку – інсталяцію «Крути: подвиг і трагедія України»,яка дасть змогу нашим відвідувачам дізналися більше про історичні події, що відбувались у 1918 році, ознайомитися з історичними документами, що стосувалися тих сумних подій під Крутами. Подвиг студентів - крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної країни. Ми пам'ятаємо!!!



понеділок, 25 січня 2021 р.

                           Сузір"я ювілярів

Друзі! Дитяча бібліотека міста з 25 січня приймає відвідувачів. Запрошуємо дітей та їх батьків завітати до бібліотеки і познайомитись з книжковими виставками – візитками нашої дитячої установи. До вашої уваги книги про видатних українців – ювілярів 2021 року,новинки літератури,цікаві дитячі журнали. Все з дотриманням карантинних вимог. Чекаємо на вас!





субота, 23 січня 2021 р.

       Письменники - ювіляри 2021

 У цей день, 130 років тому, народився наш видатний поет Павло Тичина. Молодий Тичина подарував Україні соковиту яскраву поезію, просякнуту символізмом, музикою та світлом. Саме таким ми його і пам'ятаємо - неймовірно талановитим, оптимістичним, спрямованим в майбутнє. Найвідоміші твори: збірки «Сонячні кларнети», «Плуг», «О панно Інно…», «Арфами, арфами», «Не дивися так привітно», «Пам’яті тридцяти», «Чуття єдиної родини».

Цікаві факти з життя поета:

-                     Був одним з 13-ти дітей у дяка Григорія Тичини;

-                     був співаком архієрейського хору при Єлецькому монастирі;

-                     Лідія Папарук та Павло Тичина побралися аж 1939 року, коли Тичині було 48, хоча до цього довгий час спілкувалися;

-                     свої твори Павло Тичина писав лише олівцем;

-                     багато хто не знає, але Павло Тичина мав задатки художника, і в зрілому віці часто шкодував, що не пішов тим шляхом;

-                     у 1943-1948 роках Тичина очолював Міністерство освіти УРСР;

-                     Тичина самотужки досконало опанував майже 20 іноземних мов;

-                     у 1921 році Павло Тичина навіть був вимушений влаштуватися на роботу в київську дитячу бібліотеку ім. Т. Г. Шевченка.




вівторок, 12 січня 2021 р.

       Народознавчий калейдоскоп

                     "Щедрівонька щедрувала..."

                               Щедрик-щедрик – щедрівонька,

Прилетіла ластівонька.

До віконця припадає,

Вам,бабусенько,співає:

- Що,бабусю,напекла,

Неси швидше до вікна.

Не щіпай і не ламай,

Нам по цілому давай,

Добривечір!

                                     «Колядки та щедрівки» у записах О.Царика






               Письменники - ювіляри 2021 

А у нас під час карантину зимових канікул літературні онлайн – роздуми🤔 біля книжкової полиці📕"Топ 5 книг Джека Лондона" (до 145-річчя від дня народження)



субота, 9 січня 2021 р.

           Книжкова раптівка - 2021

2021 рік тільки почався, а подарунки все прибувають і прибувають. Ромко Владислав, учень 5-Б класу, ЗОШ №1 першим в цьому році відгукнувся на нашу «Книжкову раптівку»,яку в 2018 році ініціював Ігор і подарував бібліотеці книги із власної бібліотеки. Колектив бібліотеки щиро дякує за подарунок  та запрошує містян також приєднатися до акції. Дякуємо всім тим, хто став нашим меценатом, другом читачів. Бажаємо їм всім всяких гараздів у 2021 році і сподіваємось на дальшу співпрацю в ім'я книги, бібліотеки.



субота, 2 січня 2021 р.

      Горить душа її поезії над краєм

Приємно розпочинати рік з позитивних подій. Січень «бібліотечний» багатий на пам’ятні літературні дати письменників і поетів. 80 років від дня народження Ганни Танасівни Чубач (1946-2019), української поетеси,заслуженої діячки мистецтв України, лауреатки літературних премій: Павла Усенка, Марусі Чурай, Гулака – Артемівського та міжнародної премії «Дружба». Ім’я української поетеси широко відоме, її вірші вже понад 20 років використовуються,як навчальний матеріал у підручниках шкіл України.   Нині малюки залюбки вивчають в садочках і школах літери за її «Абетками», скоромовки,лічилки та весело-виразні віршики, а її «Черепаха - аха» знають майже всі українські діти. Вона авторка близько 60 книжок для дорослих і дітей, понад 300 ліричних пісень. Читайте книги поетеси в бібліотеці чи вдома.